
Gen-Z wil flexibiliteit terwijl de werkgever grip wil
Generatie Z wil flexibel werken, zelf de werktijden bepalen en het liefst ook regelmatig thuiswerken. Voor veel werkgevers, vooral binnen het mkb, is dat wennen. De verwachtingen van jonge medewerkers botsen regelmatig met de bestaande werkcultuur. Dat vraagt om een andere kijk op betrokkenheid, productiviteit en de manier waarop organisaties hun medewerkers aansturen.
Volgens generatie expert Laura Bas draait het niet om het aantal gewerkte uren, maar om de resultaten die de medewerkers leveren. Bas pleit ervoor werknemers meer vrijheid te geven in de manier waarop ze hun werk inrichten. Ook bij Skyscraper staat Gen-Z volop in de belangstelling. Als talentmanager houdt Charlotte Snijders zich bezig met de ontwikkeling van jong talent en de verwachting die deze generatie heeft van werkgevers
In een nieuwe aflevering van WerkMakers gaat Thomas Hendriks in gesprek met Laura Bas en Charlotte Snijders over de veranderende rol van Gen-Z op de werkvloer. Aan de hand van prikkelende dilemma's onderzoekt Thomas waar de verantwoordelijkheid van werkgevers ophoudt en die van jonge werknemers begint. Zoals iedere week sluit Tijmen de Groen, hoofdredacteur van Intermediair, de uitzending af met zijn visie. Dit keer over het nut en de noodzaak van flexibel werken voor Gen-Z.
WerkMakers
In WerkMakers komen wekelijks gasten aan het woord over alles wat te maken heeft met recruitment. Denk aan solliciteren, werk/privé, carrière maken, motivatiebrieven en de rol van AI in het werk. De gasten vertegenwoordigen werkgevers en werknemers. Ook zelfstandige specialisten zijn regelmatig te gast.
WerkMakers is onderdeel van de Nationale Vacaturebank en is elke maandag te horen van 13:00 tot 14:00 uur.
Foto: LinkedIn